Україна сьогодні потребує визначеної ідеології, конкретної стратагеми розвитку. Невизначеність призводить до глухих кутів і, нерідко, до нав’язування із зовні орієнтирів, які не завжди спрацьовують.

Дух кожної людини прагне вгору, намагаючись зрозуміти навіщо він живе і що дасть в перспективі наше спільне людське майбутнє. Це стосується і відповідальності за дітей, — яку країну ми залишимо їм? Це стосується відповідальності за суспільне життя, — що нас чекає в перспективі? Це стосується і економічної спроможності нації України… І як би ми не ухилялися від ідеологічних перспектив, нам все одно доведеться відповідати на всі ці запитання.

Самі закони природи передбачають наявність у вищої розумної істоти Планети Земля — Людини — ідей власного розвитку і існування. Тому що світ ідей також важлива складова людини, як і наявність смислів, думок, почуттів, і не існує без цього людини. І не існує розвиненого суспільства без відповідей на ці запитання.

Багато в чому ми поки що живемо минулими ідеологіями, минулими підходами, спираючись на стару парадигму існування, інколи вважаючи, що не існує нічого нового. Але життя і час ніколи не стоять на місці. Тож і людина постійно повинна змінюватися, крокуючи в ногу з часом.

Нам необхідні нові перспективи, нові цілі, нові можливості, нові масштаби, нова парадигма не тільки розвитку нашої держави, але й кожного її громадянина.

Що ми можемо запропонувати, як нову парадигму розвитку України? Наша держава і нація мають неабиякі культурні, історичні, наукові та цивілізаційні надбання!!!

Ми з натхненням заявляємо, що «УКРАЇНА — КОСМІЧНА ДЕРЖАВА»! Але що це для нас означає? Потужний космічний потенціал чи розвинені космічні технології? А може це один з чинників ідеології майбутньої космічної експансії? Напевно, ми можемо поєднати усі ці положення, спираючись на сучасність і перспективність космічного розвитку у світі.

Зосередимось на сильних сторонах тих можливостей, які передбачає розвиненість космічної Ідеї України. Адже розвиток завжди йде з середини на зовні. Тобто, спочатку ми формуємо бачення, ідеї, ставимо цілі, завдання й потім впроваджуємо їх у життя.

То ж ближче розглянемо парадигму космічного розвитку України. Якщо Україна космічна держава, яка загалом входить в вісімку космічних держав світу, то виникає питання: — де її космічні межі? Взагалі, як ми можемо осягнути межі космосу?

Існує наукова думка, що тільки при чітко визначених межах у нас вмикається розумне сприйняття дійсності із розмитості й незрозумілості деталей. Таким чином ми входимо в чітке сприйняття реальності і перспектив її осягнення.

Вчені в галузі космічних досліджень, згадуючи про границі космосу використовують терміни МЕТАГАЛАКТИКА, ВСЕСВІТ. Всесвіт нам більш близьке і зрозуміле пояснення, тому що воно адаптоване для нашого сприйняття. Але термін МЕТАГАЛАКТИКА — більш сучасний і відповідний до неминучих процесів розвитку, в які вступило людство на порозі третього тисячоліття.

Нові бачення людини її можливостей, перспектив, зростання дає набагато глибші результати її розвитку. Ще в минулому, філософи-космісти наголошували на те, що людина неминуче залишить «колиску» планети Земля і буде освоювати космічний простір. Космос — це безмежний простір власних законів, смислів, буття. В свою чергу, границі космосу визначаються метагалактичною сферою буття. Сферою із безмежного простору матерії, з якої з’являється безмежний простір життя людини, його сутністю, цивілізованістю, культурою, з його можливостями і його розвиненістю. Весь цей складний, але життєдайний процес ми називаємо просто — МЕТАГАЛАКТИЧНА ЦИВІЛІЗАЦІЯ.

Потреба часу стверджує нову парадигму, в масштабах не просто планетарного розвитку, адже планета обжита і доволі розвинена система. Нам нема куди рухатися по горизонталі. Цивілізаційні кризи часу свідчать про кінець старого світу, потрібна нова парадигма — ідея розвитку людства. Вихід є тільки один: скласти шлях вертикального, можливо неосяжного нині, але дуже зрозумілого для майбутнього процесу, Метагалактичного розвитку людини, яка створює свій шлях особистими і суспільними зусиллями, розширюючи своє бачення і позицію спостерігача набагато масштабніше, ніж раніше.

Інших життєздатних ідей просто не залишилося. Але потрібно зрозуміти, що це велика, потужна перспектива, яка займе немало часу і зусиль. Адже, нам доведеться побудувати нову цивілізаційність і націю, націлену на космічний прогрес і успіх. Спроможну конкурувати в розвитку космічних технологій і цивілізаційніх питань. Ще ми повинні розуміти, що Метагалактична цивілізація — це не відхід від земних проблем в космос. Навпаки, — це ефективний метод вирішення багатьох питань розвиненості України, Української нації, кожного громадянина, українського суспільства в цілому. Тому що без вирішення усіх існуючих на сьогодні проблем нам нема чого робити в космосі. А Метагалактична Цивілізованість — це настільки високий і сповнений високих прагнень вид життя, що нам доведеться ще багато часу підвищувати якість земного життя для його досягнення.

І це можливо, якщо ми надихаємося новими масштабами, цілями, завданнями по справжньому крокувати вперед. Розвивати себе, країну, комфортні можливості життя в ній, які ми надалі понесемо у своєму метагалактичному розвитку, навіть на інші планети. Адже знадобиться не абстрактне заселення інших планет, на них потрібно буде відтворювати образ цивілізованості, реалізований на нашій планеті.

Тому, на сьогодні є справжній виклик і справжнє завдання — почати свій розвиток як Людина Метагалактики — Людина-Творець Нової Епохи, яка спроможна керувати не тільки власним життям, але і процесами у Всесвіті.

Надихаючись новим поглядом, новими масштабними цілями, ми спроможні йти вперед. Адже від цілі, що втілює нація, залежить воля її досягнень. І якщо ми об’єднаємося на шляху цих високих цілей розвитку Держави, Нації, Громадянина, Суспільства, Культури, Технологій, загалом Нової Метагалактичної Цивілізації, то успіх обов’язково прийде з належним результатом.

Що ми пропонуємо для зростання і розвитку Метагалактичної Цивілізації України?
1 — Творення Людини Метагалактики
2 — Творення Метагалактичної Громадянської Конфедерації України
3 — Творення Метагалактичної Цивілізації України
4 — Творення Метагалактичної Нації України
5 — Творення досконалого Громадянина України
6 — Творення Метагалактичної України
7 — Творення Метагалактичного Парламенту Землян
8 — Творення Філософії Синтезу.

Тетяна Хохленко
МЦ Херсона
З доповіді на Другій науково-філософській конференції філософів Синтезу України
2018

Поделиться: